Trophies

 

 
Snooker Division 1 Winners Hunter Shield
  Division 1 Runner up Radford Cup
  Division 2 Winners Phillips Cup
  Division 2 Runner up L.V Wright Cup
  Division 3 Winners Lewis Jones Cup
  Division 3 Runner up Division 3 Shield
  Division 4 Winners F.A James Cup
  Division 4 Runner up G. Williams Shield
  Snooker Individuals Cup
  Snooker Pairs Vickers James Cup
  Snooker Pairs Runner Up Cup
  Snooker Handicap winners Cup
  Snooker Handicap runner up Cup
  Snooker Highest Break Memorial Shield
     
Billiards Winners Borelli Cup
  Runner up Casket
  Winners Handicap N.Batchelor Cup
  Runner up Handicap Cup
  Billiards - Individuals Winners Jack Hitchen Cup
  Billiards Individual handicap Cup
     
Presidents Trophy Winners Shield
  Runner up Shield
Youth Trophy Winners League Cup
Presentation Night Professional Player Appearances

 

Snooker Division 1 - Winners - Hunter Shield
1946/47 Farnham Institute A 1947/48 Conservative Club A
1948/49 Wrecclesham Institute 1949/50 Liberal A
1950/51 Liberal A 1951/52

Conservative Club A

1952/53 Conservative Club A 1953/54 Liberal A
1954/55 Conservative Club A    1955/56

Hale Institute A

1956/57 Liberal A 1957/58 Hale Institute A
1958/59 Liberal A 1959/60 Hale Institute A
1960/61 Hale Institute A 1961/62 Conservative Club A
1962/63 Conservative Club A    1963/64 Conservative Club A
1964/65 Conservative Club A    1965/66 Conservative Club A
1966/67 Aldershot Traction B 1967/68 Wrecclesham A
1968/69 Aldershot Traction B 1969/70 Conservative Club A
1970/71 Grayshott A 1971/72

Bordon B

1972/73 Wrecclesham A 1973/74 Traco A
1974/75 Traco A 1975/76 Bordon A
1976/77 Bordon A 1977/78 Conservative Club A
1978/79 Bordon A 1979/80 Conservative Club A
1980/81 Haslemere A 1981/82 Alton B
1982/83 Rowledge B 1983/84 Comrades B
1984/85 Bramshott A 1985/86 Farnham Conservative Club A
1986/87 Cromwells A 1987/88 Cromwells A
1988/89 Buckingham A 1989/90 Cromwells B
1990/91 Grayshott A 1991/92 Grayshott A
1992/93 Cromwells B 1993/94 Jimmy White B
1994/95 Jimmy White B 1995/96 Bordon A
1996/97 Jimmy White A 1997/98 Breaks A
1998/99 Breaks A 1999/00 Breaks A
2000/01 Breaks A 2001/02 ALTON CONS D
2002/03 ALTON CONS D 2003/04 ALTON CONS D
2004/05 BREAKS B 2005/06 SHOTTERMILL C
2006/07 BREAKS B 2007/08 SHOTTERMILL C
2008/09 Shottermil C 2009/10 SHOTTERMILL C
2010/11 COMRADES A 2011/12 COMRADES A
2012/13 COMRADES A 2013/14 LISS RBL A
2014/15 LISS RBL A 2015/16 SOVEREIGN B
2016/17
 

Top

 

Snooker Division 1 - Runner up - Radford Cup
1964/65 Traco C 1965/66 Traco A
1966/67 Meridan A 1967/68 Traco A
1968/69 Bordon A 1969/70 Liberal A
1970/71 Conservative A 1971/72 Traco A
1972/73 Traco A 1973/74 Bordon A
1974/75 Bordon A 1975/76 Farnham Cons A
1976/77 Haslemere A 1977/78 Bordon A
1978/79 Haslemere A 1979/80 Bordon A
1980/81 Farnham Cons A 1981/82

Farnham Cons A

1982/83 Bordon B 1983/84

Alton Cons A

1984/85 Farnham Cons A 1985/86

Hindhead R.B.L. A

1986/87 Farnham Cons A 1987/88

Farnham Cons A

1988/89 Grayshott A 1989/90

Shottermill A

1990/91 Cromwells A 1991/92

Shottermill A

1992/93 Grayshott A 1993/94

Grayshott A

1994/95 Cromwells B 1995/96

Bordon B

1996/97 Bordon A 1997/98 Alton Cons D
1998/99 BORDON B 1999/00 Alton Cons D
2000/01 Alton Cons D 2001/02 BREAKS A
2002/03 BORDON B 2003/04 SHOTTERMILL C
2004/05 ALTON CONS D 2005/06 ALTON CONS D
2006/07 SHOTTERMILL C 2007/08 BORDON C
2008/09 Rileys 2009/10 BORDON C
2010/11 BORDON A 2011/12 SOVEREIGN A
2012/13 SOVEREIGN A 2013/14 LISS RBL B
2014/15 COMRADES 2015/16 SOVEREIGN A
2016/17
 

Top

 

Snooker Division 2 - Winners - Phillips Cup
1954/55   1955/56 Wrecclesham Institute
1956/57 Farnham Gas & Electricity 1957/58 Rowledge Cons B
1958/59 Farnham Gas & Electricity 1959/60 Conservative B
1960/61 Aldershot Traction Co 1961/62 Conservative B
1962/63 Aldershot Traction Co C 1963/64 Rowledge Cons B
1964/65 Swain & Jones B 1965/66 Conservative C
1966/67 Wrecclesham C 1967/68 Meridan B
1968/69 Liberal B 1969/70 Bordon B
1970/71 Bordon C 1971/72 Meridan A
1972/73 Fire Service A 1973/74 Bramshott B
1974/75 Alton Cons A 1975/76 Bramshott B
1976/77 Alton Cons B 1977/78 Bordon C
1978/79 Central A 1979/80 Haslemere C
1980/81 Alton Cons B 1981/82

Rowledge B

1982/83 Whitehill B 1983/84

Alton Cons D

1984/85 Bordon W.M.C. A 1985/86

Cromwells A

1986/87 Lindford W.M.C. A 1987/88

Buckingham A

1988/89 Beech Hill A 1989/90

Aldershot S.C A

1990/91 Traco A 1991/92

Farnham Cons A

1992/93 Jimmy White A 1993/94

Wrecclesham A

1994/95 Rowledge D 1995/96

Jimmy White A

1996/97 Badshot Lea D 1997/98 Frensham D
1998/99 SHOTTERMILL A 1999/00 Breaks C
2000/01 Bordon W.M.C. D 2001/02 LISS RBL A
2002/03 SHOTTERMILL B 2003/04 LIBERAL A
2004/05 ALDER VALLEY A 2005/06 PASSFIELD C
2006/07 GRAYSHOTT C 2007/08

ROWLEDGE  A

2008/09 GRAYSHOTT C 2009/10 GRAYSHOTT B
2010/11 ALTON CONS D 2011/12 LISS RBL A
2012/13 LIBERAL A 2013/14 Rowledge D
2014/15 FARNBOROUGH RBL A 2015/16 Aldershot TRACTION A
2016/17
 

Top

 

Snooker Division 2 - Runner up - L.V Wright Cup
1964/65 Frensham B 1965/66 Liberal C
1966/67 Rowledge C 1967/68 Fire B
1968/69 Rowledge B 1969/70 Wrecclesham B
1970/71 Aldershot Traction B 1971/72 Liberal B
1972/73 Central A 1973/74 Haslemere Comrades A
1974/75 Liberal B 1975/76 Hindhead Golf A
1976/77 Bordon C 1977/78 Traco C
1978/79 Grayshott A 1979/80 Haslemere C
1980/81 Hindhead W.M.C A     1981/82 Bordon W.M.C B
1982/83 Liberal C 1983/84 Farnham Central C
1984/85 Wrecclesham B 1985/86 Liberal B
1986/87 Bordon B 1987/88 Grayshott A
1988/89 Farnham Liberal B 1989/90 Bordon B
1990/91 Beech Hill A 1991/92 Bordon B
1992/93 Rowledge D 1993/94 Haslemere C
1994/95 Liberal A 1995/96 Frames
1996/97 Rowledge C 1997/98 Lindford E
1998/99 SHOTTERMILL C 1999/00 Alton Cons B
2000/01 Rowledge Cons C 2001/02 LINDFORD A
2002/03 TRACO A 2003/04 ALTON CONS A
2004/05 BORDON C 2005/06 ALTON CONS C
2006/07 HINDHEAD RBL A 2007/08 HINDHEAD GOLF  B
2008/09 LINDFORD E 2009/10 FRENSHAM B
2010/11 Alton Cons A 2011/12 HINDHEAD RBL A
2012/13 Grayshott A 2013/14 HINDHEAD RBL A
2014/15 Bordon WMC A 2015/16 Grayshott A
2016/17
 

Top

 

Snooker Division 3 - Winners - Lewis Jones Cup
1968/69 Rowledge C 1969/70 Whitehill C
1970/71 Liberal C 1971/72 Bourne B
1972/73 Grayshott C 1973/74 Alton Cons A
1974/75 Hindhead Golf A 1975/76 Traco C
1976/77 Haslemere C    1977/78 Rowledge Cons A
1978/79 Badshot Lea A 1979/80 Bordon C
1980/81 Hindhead RBL A 1981/82

Shottermill A

1982/83 Bordon C 1983/84

Wrecclesham Inst B

1984/85 Cromwells A 1985/86

Farnham Police A

1986/87 Buckingham A 1987/88

Deadwater A

1988/89 Aldershot SC A 1989/90

Badshot Lea E

1990/91 Lindford A 1991/92

Royale Hants B

1992/93 Shottermill B 1993/94

Churchills

1994/95 Bordon C 1995/96

Hindhead BL

1996/97 Lindford E 1997/98 Hindhead RBL A
1998/99 BREAKS C 1999/00 Bordon D
2000/01 Badshot Lea D 2001/02 PASSFIELD B
2002/03 BOURNE A 2003/04 HINDHEAD GOLF B
2004/05 FRENSHAM B 2005/06 TRACO B
2006/07 ROWLEDGE A 2007/08 THE BOURNE
2008/09 LINDFORD A 2009/10 Alton Cons C
2010/11 LISS RBL B 2011/12 GRAYSHOTT A
2012/13 ROWLEDGE D 2013/14 Shottermill C
2014/15 Farnham CONS B 2015/16 Shottermill A
2016/17
 

Top

 

Snooker Division 3 - Runner up - Shield
1968/69 Swain & Jones C 1969/70 Bordon C
1970/71 Conservative D 1971/72 Central A
1972/73 Haslemere Comrades B 1973/74 Alton Cons B
1974/75 Beech Hill A 1975/76 Haslemere Comrades B
1976/77 Bordon D 1977/78 Bourne A
1978/79 Haslemere C 1979/80 Wrecclesham A
1980/81 Liberal C 1981/82

SGTS Mess C.M.H. A

1982/83 Central C 1983/84

Hindhead WMC B

1984/85 Bordon D 1985/86

Hindhead WMC B

1986/87 Cromwells B 1987/88

Badshot Lea C

1988/89 Aldershot S.B. C 1989/90

Frensham RBL B

1990/91 Haslemere Comrades E 1991/92

Hindhead Golf A

1992/93 Hindhead WMC B 1993/94

Cromwells A

1994/95 Lindford B 1995/96

Whitehill C

1996/97 Lindford D 1997/98 Shottermill A
1998/99 Aldershot S.B. B 1999/00 Alton Cons C
2000/01 Grayshott C 2001/02 TRACO A
2002/03 HINDHEAD RBL A 2003/04 BORDON C
2004/05 GRAYSHOTT B 2005/06 FRENSHAM A
2006/07 WRECCLESHAM A 2007/08 GRAYSHOTT B
2008/09 GRAYSHOTT A 2009/10 ALDER VALLEY C
2010/11 Shottermill A 2011/12 ALDER VALLEY b
2012/13 Alton Cons E 2013/14 LINDFORD B
2014/15 LISS RBL C 2015/16 Frensham RBL B
2016/17
 

Top

 

Snooker Division 4 - Winners - F.A James Cup (snooker "D" since 1971)
1964/65 Bourne Legion B & C 1965/66 Fire Service Club
1966/67 Swain & Jones Teams 1967/68 Conservative B
1968/69 Bramshott A     1969/70 Bourne Snooker A
1970/71 Churt Snooker Team 1971/72 Alton Cons B
1972/73 Wrecclesham B 1973/74 Hindhead Golf A
1974/75 Traco C 1975/76 Haslemere Comrades C
1976/77 Lindford C 1977/78 Whitehill A
1978/79 Bordon A 1979/80 Hindhead R B L A
1980/81 Cambridge Sgts A 1981/82

Farnham Cons E

1982/83 Watneys A 1983/84

Cromwells A   

1984/85 Hindhead R.B.L. B 1985/86

Buckingham A

1986/87 Deadwater A    1987/88

Aldershot S.C. A

1988/89 Aldershot S.C. C 1989/90

Rowledge D

1990/91 Royale Hants    1991/92

Badshot Lea D

1992/93 Churchills B 1993/94

Farnham Cons C

1994/95 Jimmy Whites A 1995/96

Badshot Lea E

1996/97 Shottermill A 1997/98 Liss R.B.L.      
1998/99 BORDON D 1999/00 Badshot Lea D
2000/01 Hindhead W.M.C.  A 2001/02 HINDHEAD RBL A
2002/03 ALTON CONS F 2003/04 PASSFIELD C
2004/05 FRENSHAM A 2005/06 LINDFORD C
2006/07 SHOTTERMILL A 2007/08 LINDFORD A
2008/09 FRENSHAM RBL D 2009/10 ALTON CONS D
2010/11 LIBERAL B 2011/12 (Not Played For)
2012/13 (Not Played For) 2013/14 (Not Played For)
2014/15 Aldershot TRACTION F 2015/16 (Not Played For)
2016/17    
 

Top

 

Snooker Division 4 - Runner up - G.Williams Shield
1970/71   1971/72 Haslemere Comrades B
1972/73 Central B 1973/74 Lindford A
1974/75 Hindhead WMC A 1975/76 Whitehill A
1976/77 Wrecclesham A 1977/78 Churt A
1978/79 Hindhead Golf B 1979/80 Central B
1980/81 Bordon C 1981/82

Shottermill A

1982/83 Bordon D 1983/84

Farnham Police A

1984/85 Lindford B 1985/86

Cromwells B

1986/87 Frensham RBL B 1987/88

Aldershot SC B

1988/89 Badshot Lea E 1989/90

Lindford B

1990/91 Hindhead Golf B 1991/92

Alton Cons D

1992/93 D.R.A 1993/94

Bordon D

1994/95 Frames 1995/96

Hindhead Golf B

1996/97 Hindhead RBL A 1997/98 Breaks
1998/99 FARNHAM CONS C 1999/00 Grayshot C
2000/01 ALTON CONS F 2001/02 BOURNE A
2002/03 HINDHEAD RBL D 2003/04 FARNHAM CONS B
2004/05 GRAYSHOTT A 2005/06 ROWLEDGE A
2006/07 GRAYSHOTT D 2007/08 LIBERAL B
2008/09 ALDER VALLEY C 2009/10 LIBERAL B
2010/11 ALDER VALLEY D 2011/12 (Not Played For)
2012/13 (Not Played For) 2013/14 (Not Played For)
2014/15 THE BOURNE A 2015/16 (Not Played For)
2016/17  
 

Top

 
Snooker - Individual - Winners - Cup
1946/47 D.L. Gardner (Farnham Ins) 1947/48 J.D. Banks (Farnham Institute)
1948/49 G. Tilford  (Conservative Club) 1949/50

S. Dadson (Frensham RBL)

1950/51 J.D. Banks (Conservative Club) 1951/52 N. Thornley (Liberal Club)
1952/53 N. Thornley (Liberal Club) 1953/54 D. Wood (Liberal Club)
1954/55 J. Banks (Conservative Club) 1955/56 L.E. Furlonger (Cons Club)
1956/57 S. Dadson (Frensham RBL) 1957/58 J.E. Hitchen (Hale Institute)
1958/59 L.E. Furlonger (Cons Club) 1959/60

M. Redman (Rowledge Cons)

1960/61 V. Thomas (Hale Institute) 1961/62 P. Purcell (Swain & Jones)
1962/63 M. Redman (Conservative Club) 1963/64 C. Pretty (Conservative Club)
1964/65 C. Pretty (Conservative Club) 1965/66 C. Pretty (Conservative Club)
1966/67 G. Birch (Conservative Club) 1967/68 J. Banks (Conservative A)
1968/69 J. Banks (Conservative A) 1969/70 J. Banks (Conservative A)
1970/71 W. Reynolds (Bordon A) 1971/72 D. Gardner (Bourne)
1972/73 R. Orford (Wrecclesham) 1973/74 G. Rosewarne (Bordon WMC A)
1974/75 G. Rosewarne (Bordon WMC A) 1975/76 G. Barnett (Lindford W.M.C.)
1976/77 W. Marden (Bordon WMC. A) 1977/78 J. Banks (Conservative A)
1978/79 J. Banks (Conservative A) 1979/80 D. Tink  (Conservative A)
1980/81 J. Banks (Conservative A) 1981/82

H.West (Bordon W.M.C.)

1982/83 J. Banks (Conservative A) 1983/84

J. Banks (Conservative A)

1984/85 O. King (Buckingham Club) 1985/86

R.Davis (Buckingham Club)

1986/87 R.Davis (Buckingham Club) 1987/88

R.Davis (Buckingham Club)

1988/89 M. Pollock (Hindhead R.B.L.) 1989/90

N. Brice (Grayshott A)

1990/91 M. Curran (North Hants) 1991/92

T. Bradley (Shottermill)

1992/93 N. Brice (Grayshott A) 1993/94

H.Bassant (Jimmy White SL)

1994/95 S. Grose (Jimmy White SL A) 1995/96

P. Richardson (Farnham Cons A)

1996/97 C. Jones (Frames) 1997/98 H.Bassant (Breaks S.C)
1998/99 N. Wiles (Breaks S.C) 1999/00 N. Wiles (Breaks S.C)
2000/01 J.Best (Farnham Cons) 2001/02 T. Bradley (Shottermill)
2002/03 D. Goodall (Breaks S.C) 2003/04 A. Royal (Alton Cons D)
2004/05 P.Quinnell (Shottermill C) 2005/06 P.Quinnell (Shottermill C)
2006/07 S. Haig (Bordon W.M.C.) 2007/08 Ryan Mears (Breaks/Rileys)
2008/09 Ryan Mears (Breaks/Rileys) 2009/10 Ryan Mears (SOVEREIGN)
2010/11 NICK BOOTH (BORDON) 2011/12 SIMON LANEY (FRENSHAM A)
2012/13 SIMON LANEY (FRENSHAM A) 2013/14 DOMINIC HOLMES (SOVEREIGN)
2014/15 DOMINIC HOLMES (SOVEREIGN) 2015/16 TONY EDWARDS (SOVEREIGN B)
2016/17      
 

Top

 
Snooker - Pairs - Winners - The Vickers James Cup
1960/61   1961/62 P. Purcell
1962/63 A.A.Arundell 1963/64 P. Purcell
1964/65 P. Purcell 1965/66 J.Hole
1966/67 P. Purcell 1967/68 P. Purcell
1968/69 R.Smith 1969/70 R.Smith
1970/71 P. Purcell 1971/72 J.Hole
1972/73 J.Hole 1973/74  
Snooker - Pairs - Winners - The Vickers James Cup Snooker Pairs
1974/75 K. Langfield & A. O?Brien (Traco A) 1975/76 J. Allen & R. Gardener (Bordon)
1976/77

M. White & R. Pearson (Bordon)

1977/78 D. Best & N. Best (Haslemere B)
1978/79 J. White & D. Howarth (Haslemere) 1979/80 W. Rose & S. Wren (Hindhead BL)
1980/81 A. Galbraith & F. Shaw (Farnham 1981/82 D.W. Tink & C. Santoro (Farnham Cons)
1982/83 C. Berry & L. Brown (Haslemere) 1983/84 J. Davis & G. Lawes (Bordon W.M.C.)
1984/85 R. Coombes & J. Hutchon (Aldershot SC) 1985/86 R. Gould & M. Pollock (Hindhead WMC)
1986/87 E. Clark & F. Ilett (Cromwells) 1987/88 R. Davis & A. Gilliam (Buckingham)
1988/89 J. Best & A. Knight (Shottermill) 1989/90 G. Lawes & P. Gardner (Bordon W.M.C.)
1990/91 J. Best & A. Knight (Shottermill) 1991/92 N. Stephens & N. Wiles (Royale Hants)
1992/93 M. Wood & A. Lennox (Cromwells) 1993/94 J. Cox & A. Young (Jimmy Whites SL)
1994/95 S. Haig & M. Scane     (Bordon W.M.C.) 1995/96 M. Wood & A. Lennox (liberal B)
1996/97 P. Lee & A. Best (Shottermill) 1997/98 J. MacDonald & G. Lovett (Rowledge)
1998/99

J. Best &  M. Casey (Shottermill)

1999/00 J. Best & T. Bradley (Shottermill)
2000/01 J. McGuire & S. O?Brian (Breaks A) 2001/02 M. Pollock & S. Wren (Hindhead RBL)
2002/03 N. Wiles & D. Bryant The Bourne RBL 2003/04 N. Wiles & D. Bryant The Bourne RBL
2004/05 K. Woodford & D. Bryant (Liss RBL A) 2005/06 M. Casey & I. Etherington (Shottermill)
2006/07 R. Mears & D. Goodall (Breaks) 2007/08 M. Chatfield & M. Armitage (Passfield C)
2008/09 R. Mears & D. Goodall (Breaks) 2009/10 M. Casey & I. Etherington (Shottermill)
2010/11 J. LARBEY & S. COUNTER (SHOTTERMILL B) 2011/12 A. ROYALL & B. IVORY (ALTON CONS D)
2012/13 D. HOLMES & J. RAY (SOVEREIGN A) 2013/14 K. MIKOWSKI & N. BOOTH (LISS A)
2014/15 N. BOOTH & P. MURPHY (LISS A) 2015/16 T. PHILLIPS & J. MATTHEWS (FARNHAM CONS)
2016/17      
 

Top

 
Snooker - Pairs - Runners Up - Cup
1988/89 T. Collins & C. Boulton (Hindhead) 1989/90 S. Grosse & H. Bassant  (Royal Hants)
1990/91 J. Banks & D. Hannahan (Farnham Cons) 1991/92 N. Brice & S. Whitley (Grayshott)
1992/93 N. Stephens & P. Chapman (Jimmy Whites) 1993/94 P. Chapman & H. Bassant (Jimmy Whites)
1994/95 M. Woods & A. Lennox (Cromwels) 1995/96 D. Wheeler & C. Jones (Frames)
1996/97 T. Price & G. Lawes (Bordon W.M.C) 1997/98 J. Best & M. Heath (Shottermill)
1998/99 G. Reid & G. Murphy (Bordon W.M.C) 1999/00 M. Wells & H. Dougay (Bordon W.M.C)
2000/01 J. MacDonald & N. Williams (Rowledge) 2001/02 P. Lee & B. Ivory (Alton Conservatives)
2002/03 S. Haig & R. Davis (Bordon W.M.C) 2003/04 J. MacDonald & N. Williams (Rowledge)
2004/05 M. Casey & I. Etherington (Shottermill) 2005/06 R. Hurst & D. Mitchell (Lindford W.M.C)
2006/07 S. Haig & R. Davis (Bordon W.M.C) 2007/08 P. Lee & J. Hawkins (Shottermill)
2008/09 M. Casey & I. Etherington (Shottermill) 2009/10 M. Chatfield & M. Armitage (Passfield C)
2010/11 K. MIKOWSKI & N. BOOTH (BORDON) 2011/12 P.LEE & G.CASEY (COMRADES)
2012/13 A.ROYALL & B.IVORY (ALTON CONS D) 2013/14 D.PAYNE & C.JONES (SOVEREIGN A)
2014/15 M. Casey & I. Etherington (COMRADES) 2015/16 M. Casey & I. Etherington (aLTON CONS d)
2016/17      
 
 
 
Snooker - Team Handicap - Winners - Cup
1948/49 Hale Institute 1949/50 Wrecclesham Institute A
1950/51 Conservative C 1951/52 Conservative A
1952/53   1953/54 Hale Institute
1954/55 Fire Service A 1955/56 Farnham Gas & Electric A
1956/57 Liberal B 1957/58 Bourne Institute
1958/59 Hale Institute    1959/60 Central A
1960/61 Aldershot Traction Co A 1961/62 Aldershot Traction B
1962/63 Conservative A 1963/64 Conservative A
1964/65 Conservative A 1965/66 Wrecclesham B
1966/67 Swain & Jones C 1967/68 Bourne A
1968/69 Wrecclesham A 1969/70 Liberal D
1970/71 Rowledge B 1971/72 Liberal A
1972/73 Haslemere Comrades A 1973/74 Haslemere Comrades A
1974/75 Fire Service 1975/76 Central C
1976/77 Bordon A 1977/78 Frensham R.B.L. B
1978/79 Haslemere A 1979/80 Alton A
1980/81 Sgts Mess C.M.H 1981/82 Sgts Mess C.M.H. A
1982/83 Watneys A 1983/84 Bordon W.M.C. F
1984/85 Badshot Lea W.M.C. C 1985/86 Badshot Lea W.M.C. A
1986/87 Cromwells A    1987/88 Shottermill W.M.C. D
1988/89 Shottermill A 1989/90 Traco A
1990/91 Cromwells C 1991/92 Frames
1992/93 Whitehill C 1993/94 Bordon Civil Service B
1994/95 Frames 1995/96 Hindhead Golf C
1996/97 Hindhead R.B.L. A 1997/98 Breaks A
1998/99 Liss RB. B 1999/00 Hindhead W.M.C. A
2000/01 Shottermill C    2001/02 Wrecclesham C
2002/03 Hindhead R.B.L. C 2003/04 Alton Cons D
2004/05 Passfield C 2005/06 Rowledge A
2006/07 Hindhead R.B.L. D 2007/08 Alton Cons E
2008/09 Alton Cons A 2009/10 Alton Cons D
2010/11 Rowledge B 2011/12 Liss RBL A
2012/13 Rowledge C 2013/14 Hindhead RBL. D
2014/15 Liss RBL A 2015/16 SOVEREIGN B
2016/17      
 

Top

 
Snooker - Team Handicap - Runner up - Cup
1980/81   1981/82 Farnham Central D
1982/83 Rowledge Cons B 1983/84 Shottermill W.M.C. A
1984/85 Passfield W.M.C. C 1985/86 Badshot Lea C
1986/87 Haslemere Comrades B 1987/88 Badshot Lea B
1988/89 Bordon A 1989/90 Hindhead R.B.L. B
1990/91

Shottermill W.M.C. D

1991/92 Bordon W.M.C.
1992/93 Jimmy White A 1993/94 Bordon A
1994/95 Hindhead W.M.C. C 1995/96 Badshot Lea F
1996/97 Wrecclesham C 1997/98 Alton Cons C
1998/99 Liberal B 1999/00 Liss R.B.L. B
2000/01 Lindford A 2001/02 Hindhead R.B.L. B
2002/03 Bordon D 2003/04 Passfield W.M.C. C
2004/05 Lindford C 2005/06 Breaks B
2006/07 Wrecclesham A 2007/08 Bordon C
2008/09 Bordon C 2009/10 Passfield A
2010/11 Alder valley b 2011/12 GRAYSHOTT A
2012/13 Rowledge B 2013/14 THE Bourne A
2014/15 Hindhead RBL. C 2015/16 Passfield B
2016/17      
 

Top

 
Snooker - Highest Break - Memorial Shield
2014/15 DOMINIC HOLMES 83 (SOVEREIGN) 2015/16 TONY EDWARDS 80 (SOVEREIGN B)
2016/17      
       
       
 
 

Top

 

Billiards - Winners - Borelli Cup
1946/47 Conservative Club 1947/48 Conservative Club
1948/49 Fire Service A  1949/50

Fire Service A

1950/51 Conservative Club 1951/52 Fire Service A
1952/53 Forestry Commission 1953/54 Conservative Club
1954/55 Conservative Club 1955/56 Frensham BL
1956/57 Conservative Club 1957/58 Liberal A
1958/59 Hale Institute 1959/60 Hale Institute
1960/61 Hale Institute 1961/62 Frensham BL
1962/63 Conservative A 1963/64 Conservative A
1964/65 Fire Service A  1965/66 Conservative A
1966/67 Conservative A 1967/68 Conservative A
1968/69 Hale A 1969/70 Conservative A
1970/71 Hale A 1971/72 Hale A
1972/73 Hale A 1973/74 Bordon WMC A
1974/75 Hale A 1975/76 Bordon WMC A
1976/77 Liberal A 1977/78 Bordon WMC A
1978/79 Bordon WMC A 1979/80 Bordon WMC A
1980/81 Bordon WMC A 1981/82

Rowledge Cons A

1982/83 Rowledge Cons A 1983/84

Rowledge Cons A

1984/85 Rowledge Cons A 1985/86

Rowledge Cons A

1986/87 Rowledge Cons A 1987/88

Rowledge Cons A

1988/89 Rowledge Cons A 1989/90

Rowledge Cons A

1990/91 Rowledge Cons A 1991/92

Rowledge Cons A

1992/93 Rowledge Cons A 1993/94

Rowledge Cons A

1994/95 Farnham Liberal 1995/96

Rowledge Cons A

1996/97 Farnham Liberal 1997/98 Farnham Cons 
1998/99 Bordon 1999/00 Farnham Liberal
2000/01 Bordon 2001/02 Farnham Liberal
2002/03 Bordon A 2003/04 Bordon A
2004/05 Farnham Liberal 2005/06 Farnham Liberal
2006/07 Farnham Cons  2007/08 Farnham Cons
2008/09 Farnham Liberal 2009/10 Farnham Cons
2010/11 Farnham Cons 2011/12 Farnham Cons
2012/13 Farnham Cons 2013/14 Farnham Cons A
2014/15 Frensham RBL A 2015/16 SOVEREIGN
2016/17      
 

Top

 

Billiards - Runner up - Casket
1946/47   1947/48 Farnham Institute
1948/49 Fire Service A 1949/50 Fire Service B
1950/51 Conservative Club 1951/52  
1952/53   1953/54 Hale Institute   
1954/55 Bourne Institute 1955/56 Bourne B. Legion
1956/57 Conservative Club 1957/58 Frensham B. Legion
1958/59 Forestry Commission 1959/60 Liberal A
1960/61 Liberal B 1961/62 Swain & Jones A
1962/63 Liberal B 1963/64 Swain & Jones
1964/65 Conservative A 1965/66 Hale A
1966/67 Fire Service A  1967/68 Hale A
1968/69 Conservative A 1969/70 Hale A
1970/71 Conservative A 1971/72 Conservative A
1972/73 Bordon A 1973/74 Hale A
1974/75 Bordon W.M.C. A 1975/76 Liberal A
1976/77 Bordon A 1977/78 Liberal A
1978/79 Rowledge A 1979/80 Rowledge A
1980/81 Rowledge Cons A 1981/82

Alton A           

1982/83 Bordon A 1983/84

Bordon W.M.C. A

1984/85 Farnham Liberal C 1985/86

Farnham Liberal A

1986/87 Rowledge Cons B 1987/88

Rowledge Cons B

1988/89 Rowledge Cons A 1989/90

Rowledge Cons B

1990/91 Bourne B 1991/92

Bordon A        

1992/93 Jimmy White 1993/94

Farnham Liberal

1994/95 Rowledge 1995/96

Farnham Liberal a

1996/97 Rowledge 1997/98 Farnham Liberal
1998/99 ROWLEDGE 1999/00 Bordon
2000/01 Bordon A 2001/02 Farnham Liberal
2002/03 Farnham Liberal 2003/04 Farnham Liberal
2004/05 ROWLEDGE 2005/06 ROWLEDGE
2006/07 Farnham Liberal 2007/08 FARNHAM LIBERAL
2008/09 Farnham Cons 2009/10 FARNHAM LIBERAL
2010/11 FARNHAM LIBERAL 2011/12 FARNHAM LIBERAL
2012/13 FARNHAM LIBERAL 2013/14 Farnham Cons B
2014/15 SOVEREIGN 2015/16 Farnham Cons B
2016/17      
 

Top

 

Billiards - Handicap - Winners - N.Batchelor Cup
1976/77   1977/78 LIBERAL A
1978/79 BORDON A  1979/80 BOURNE RBL
1980/81 LIBERAL A 1981/82 HAMMER CLUB
1982/83 BOURNE RBL   1983/84 LINDFORD WMC B
1984/85 FARNHAM LIBERAL C 1985/86 BOURNE RBL A
1986/87 BOURNE RBL A 1987/88 BORDON W M C A
1988/89 FRENSHAM B L   1989/90 BORDON A
1990/91 BORDON A 1991/92 BOURNE RBL A
1992/93 WRECCLESHAM 1993/94 CROMWELLS
1994/95 BORDON W M C 1995/96 LIBERAL A
1996/97 ROWLEDGE 1997/98 ROWLEDGE
1998/99 BOURNE RBL 1999/00 Rowledge
2000/01 WRECCLESHAM A 2001/02 WRECCLESHAM A
2002/03 ROWLEDGE 2003/04 LIBERAL
2004/05 THE BOURNE 2005/06 FARNHAM LIBERAL
2006/07 LIBERAL 2007/08 THE BOURNE
2008/09 FARNHAM CONS 2009/10 FARNHAM LIBERAL
2010/11 FARNHAM LIBERAL 2011/12 FARNHAM CONS
2012/13 FARNHAM CONS 2013/14 SOVEREIGN
2014/15 FARNHAM CONS A 2015/16 Farnham Cons B
2016/17      
 

Top

 
Billiards - Handicap - Runner up - Cup
1980/81   1981/82 Farnham Liberal C
1982/83 Bordon A 1983/84 Rowledge Cons B
1984/85 Farnham liberal A 1985/86 Grayshott Social
1986/87 Bourne RBL B 1987/88 Bourne RBL A
1988/89 Bourne RBL A 1989/90 Bourne RBL B
1990/91 Bourne RBL A 1991/92 Cromwells
1992/93 Jimmy White SL 1993/94 Bourne RBL
1994/95 Bourne RBL 1995/96 Bordon
1996/97 Liberal 1997/98 Shottermill
1998/99 Liberal 1999/00 Bordon
2000/01 Bordon A 2001/02 Bordon A
2002/03 Bourne 2003/04 Rowledge
2004/05 Farnham Cons 2005/06 Rowledge
2006/07 Rowledge 2007/08 Farnham Cons
2008/09 Rileys 2009/10 Bourne
2010/11 Farnham Cons 2011/12 FARNHAM LIBERAL
2012/13 FARNHAM LIBERAL 2013/14 Farnham Cons B
2014/15 THE Bourne 2015/16 Farnham Cons A
2016/17
 

Top

 
Billiards - Individuals Winners - Jack Hitchen Memorial Cup
1978/79   1979/80 T Thorn (Rowledge Cons)
1980/81 S Morrant (Alton Cons) 1981/82 W Buckell (Rowledge Cons C)
1982/83 A Buckell (Rowledge Cons ) 1983/84 W Buckell (Rowledge Cons)
1984/85 J Carter (Rowledge Cons) 1985/86 J Banks (Farnham Cons)
1986/87 P Kent (Rowledge Cons) 1987/88 T Thorn (Rowledge Cons)
1988/89 B Zee (Aldershot S.C.) 1989/90 M Wells (Rowledge Cons)
1990/91 J Banks (Farnham Cons A) 1991/92 G Lawes (Bordon W.M.C)
1992/93 N Wallace (Jimmy Whites S.L.) 1993/94 G Jones (Farnham Liberal)
1994/95

S Haig (Bordon W.M.C)

1995/96 G Jones (Farnham Liberal)
1996/97 J Banks (Rowledge Cons) 1997/98 M Wells (Bordon W.M.C)
1998/99 S Haig (Bordon W.M.C) 1999/00 G Jones (Farnham Liberal)
2000/01 J Banks (Farnham Cons) 2001/02 S Haig (Bordon W.M.C. A)
2002/03 G Jones (Farnham Liberal) 2003/04 G Jones (Farnham Liberal)
2004/05 J Banks (Farnham Cons) 2005/06 G Jones (Farnham Liberal)
2006/07 R Mears (Breaks B) 2007/08 M Wells (Farnham Cons)
2008/09 R Mears (Rileys) 2009/10 R  Mears (SOVEREIGN)
2010/11 M Wells (Farnham Cons) 2011/12 M Wells (Farnham Cons)
2012/13 M Wells (Farnham Cons) 2013/14 M Wells (Farnham Cons)
2014/15 D. Goodall (SOVEREIGN) 2015/16 M Wells (Farnham Cons)
2016/17
 

Top

 
Billiards - Individuals Winners Handicap
2014/15 D. Goodall (SOVEREIGN) 2015/16 RAY MEARS (SOVEREIGN)
2016/17      
       
       
       
 

Top

 
Presidents Trophy Winners
1984/85   1985/86

T. Stanworth (Aldershot)

1986/87 Oliver King (Aldershot) 1987/88 R Davis (Buckingham Club)
1988/89 (Not Played For) 1989/90 E ClArk (Cromwells)
1990/91 Terry Bradley (Shottermill) 1991/92 S Obrien (Aldershot)
1992/93 H Bassant (Jimmy White) 1993/94 N Stephens (Jimmy White)
1994/95 J Grosse (Jimmy White) 1995/96 (Not Played For)
1996/97 Clive Jones (Breaks) 1997/98 (Not Played For)
1998/99 Terry Bradley (Shottermill) 1999/00 L SimmonDs (Breaks)
2000/01 A. Bhayro (Breaks) 2001/02 Terry Bradley (Shottermill)
2002/03 (Not Played For) 2003/04 (Not Played For)
2004/05 (Not Played For) 2005/06 (Not Played For)
2006/07 (Not Played For) 2007/08 (Not Played For)
2008/09 (Not Played For) 2009/10 (Not Played For)
2010/11 Steve murphy (bordon a) 2011/12 DOMINIC HOLMES (SOVEREIGN A)
2012/13 ANDY YOUNG (SOVEREIGN A) 2013/14 ROBERT TOULOUSE (SOVEREIGN A)
2014/15 ROB DONOHOE (ALTON CONS D) 2015/16 Terry Bradley (LINDFORD)
2016/17    
 

Top

 
Presidents Trophy Runner up
2012/13 MATT ELLIS (ROWLEDGE B) 2013/14

Ian Etherington (Alton Cons D)

2014/15 Steve murphy (bordon a) 2015/16 IAN WILLIAMS (SOVEREIGN B)
2016/17      
       
       
 

Top

 

Professional player appearances

1997/1998 Ray Reardon
1998/1999 Willie Thorne
1999/2000 Jimmy White
2000/2001 John Virgo
2001/2002 Dennis Taylor
2002/2003 Steve Davis
2003/2004 John Parrot
2004/2005 Dennis Taylor
2005/2006 Steve Davis
2006/2007 Ken Doherty
2007/2008 Shaun Murphy
2008/2009 Mark Selby
2009/2010 Mark King
2010/2011 Ian McCullock
2011/2012 Mark Selby
2012/2013 Ricky Walden
2013/2014 Steve Davis
2014/2015 Dennis Taylor
2015/2016 Barry Hawkins
2016/2017 Steve Davis & John Virgo
2017/2018

 

Top

 

www.000webhost.com